Для отримання рясного урожаю перцю не потрібні дорогі добавки або спеціалізоване обладнання. Дивно, але все, що вам потрібно для сильних, продуктивних рослин, може бути вже на вашій кухні або в домашній аптечці.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяУ той час як багато садівників збагачують ґрунт гумусом або деревною золою, є менш відомий побутовий інгредієнт, який може значно підвищити врожайність та покращити якість плодів – простий желатин.
Зазвичай желатин, що використовується в десертах, містить азот у формі, яка легко засвоюється рослинами, а також кальцій і залізо, які сприяють зміцненню коренів і покращують смак.
Щоб приготувати розчин, розчиніть 20 г желатину в 1 літрі гарячої води. Після повного розчинення додайте 5 літрів холодної води, щоб охолодити суміш.
Перед пересадкою розсади перцю налийте близько 0,5 літра приготовленого розчину в кожну лунку. Засипте 2-3 сантиметрами ґрунту, щоб запобігти прямому контакту коренів з рідиною, потім помістіть зверху розсаду. У міру розпаду желатин повільно вивільняє поживні речовини, що сприяють стійкому зростанню.
Через два тижні посиліть розвиток рослин, повторивши полив, але використовуйте більш розбавлену версію - 10 г желатину на 10 літрів води.
Ще один важливий крок – захист молодих рослин від коливань температури. Перець чутливий до холоду, тому протягом 10 днів після посадки накрийте грядки чорною пластиковою плівкою. Це затримає тепло та збереже вологість ґрунту. Обов'язково піднімайте плівку протягом дня, щоб забезпечити циркуляцію повітря та уникнути перегріву.
Щоб максимізувати цвітіння та зав'язування плодів, обприскуйте листя борною кислотою під час цвітіння. Змішайте 2 г порошку з 10 літрами води і рівномірно розпорошите по рослинах. Бор відіграє ключову роль у збереженні цвітіння та підвищенні ефективності запилення.
Одна з найпоширеніших помилок - надмірне використання органічних добрив, що призводить до надмірного зростання листя за рахунок виробництва плодів. Якщо рослини стають надто пишними, обріжте нижнє листя і трохи скоротите полив, щоб перенаправити енергію рослини на формування перців.
Також збирайте врожай, коли плоди досягають технічної стиглості - цей час допомагає рослині продовжувати виробляти нові перці. Завдяки цим простим, але ефективним крокам один кущ може дати 15-20 товстостінних яскравих перців.
Раніше «hyser» повідомляв, аномальна погода позбавила врожаю: які продукти стануть дефіцитом і сильно подорожчають
Як повідомляв «hyser», як позбутися кротів на городі, в саду та будь-якій ділянці: збережіть урожай та порядок