Картопля - це невибаглива культура, але для того, щоб отримати великі бульби без парші, варто скористатися маленьким, але ефективним трюком.

Проста харчова сода, яку ми часто використовуємо на кухні, може відіграти ключову роль у саду. Все завдяки її надзвичайним властивостям!

Застосування соди на городі, фото: youtube.com
Застосування соди на городі, фото: youtube.com

Основна її перевага - здатність нейтралізувати кислотність ґрунту. Картопля віддає перевагу слабокислому грунту (pH 5,5-6,5). Якщо ж ґрунт занадто кислий, бульби стають дрібними, а ризик захворювань збільшується.

Як використовувати соду для картоплі?

Перед посадкою додайте кожну лунку 1 чайну ложку соди. Присипте її тонким шаром землі, щоб бульби безпосередньо не контактували з порошком. Потім покладіть картоплю паростками вгору і закопайте. Це простий та ефективний спосіб не лише покращити якість ґрунту, але й запобігти пошкодженням від шкідників. Дріт, наприклад, не переносить лужні умови, а значить, за допомогою соди ви захистите врожай.

Як сода допомагає картоплі рости?

Сода містить натрій, який прискорює транспорт поживних речовин рослини. Це сприяє більш швидкому нарощуванню зеленої маси та збільшує кількість крохмалю у бульбах. Такий підхід допоможе вашій картоплі не тільки стати більшою, а й смачнішою.

Картопля
Картопля

Полив та додатковий захист

Для посилення ефекту через місяць після посадки полийте картоплю розчином соди (1 столова ложка на 10 літрів води). Робіть це вранці, щоб листя встигло висохнути до вечора. Такий полив покращить зростання рослини та зробить його більш стійким до хвороб.

Бонус: захист від фітофтори

Сода також захищає від фітофтори. Обприскування кущів слабким содовим розчином (1 чайна ложка на 1 літр води) утворює на листі захисну плівку, яка ускладнить прикріплення спор грибка.

Читайте також:

Чому вишня у сусіда так щедро плодоносить, а у вас немає: розкриваємо секрет "забороненого" методу поливу.

Ранній урожай солодких та соковитих помідорів забезпечений: додайте це до грядок на городі.