Відповідно до воєнного стану в Україні загальна мобілізація залишається чинною, і всі чоловіки віком від 18 до 60 років підлягають заклику. Однак мобілізація осіб старше 50 років має певні особливості і здійснюється інакше, ніж мобілізація молодших груп, як повідомляє «znaj.ua».
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяХоча особи старше 50 років потрапляють до офіційного вікового діапазону мобілізації, їх зазвичай не призначають на бойові ролі. Натомість їх частіше спрямовують на допоміжні або логістичні функції, які виконуються далеко від лінії фронту. Такий підхід враховує обмеження здоров'я, які зазвичай зачіпають людей цієї вікової групи.
Чоловіки віком від 50 років і старші зазвичай прямують у тилові частини або призначаються на такі завдання, як укомплектування ТЦК, робота у військових навчальних закладах або управління логістикою. Ці ролі дозволяють їм ефективно робити свій внесок, зводячи до мінімуму фізичне навантаження.
Найчастіше особи віком 55 років і більше не призиваються активно. Однією з причин є те, що поточні військові контракти, як правило, укладаються на трирічний період.
Якщо людина близька до верхньої вікової межі, такий термін стає непрактичним, оскільки він отримає право на звільнення через вік до завершення служби.
Крім того, ця вікова група частіше стикається з медичними проблемами, які можуть призвести до повного звільнення з мобілізації.
Коли люди у цьому віці вступають до армії на добровільній контрактній основі, їм зазвичай дозволяється вибрати тип служби чи роль, яку вони хочуть виконувати.
Однак, якщо вони мобілізовані за загальними правилами, їх спершу направляють до навчального центру. Там вони проходять підготовку, перш ніж їм призначать роль, яка відповідає їх навичкам та фізичному стану.
Нагадаємо, мобілізацію продовжать та посилять? Володимир Зеленський подав до Ради проекти
Раніше «hyser» повідомляв, мобілізація заброньованих українців: хто в будь-якому випадку поповнить ряди ЗСУ
Як повідомляв «hyser», знятися з "розшуку" ТЦК стане простіше: які зміни чекають на мобілізацію та систему штрафів