Ви теж ламаєте голову над тим, чому картопля рік за роком росте, але не тішить ні розміром, ні кількістю?

Можливо, справа зовсім не в ґрунті, не в погоді та навіть не у вашій "нещасливій руці". Просто ви ще не знаєте кількох хитрощів, які давно застосовують досвідчені аграрії.

Посадка картоплі, кадр з відео
Посадка картоплі, кадр з відео

А тим часом зробити зі звичайної дачної ділянки справжній картопляний рай — цілком реально. Головне - діяти з розумом.

Сорт вирішує все

Перше, з чого варто почати, - це вибір правильного сорту. Не купуйте навмання те, що потрапило в супермаркеті. Краще витратите трохи часу та знайдіть бульби, які підійдуть саме для вашого регіону. У холодних краях добре працюють холодостійкі сорти, а південних — посухостійкі. Ці картопляні бійці набагато краще переносять капризи природи і швидко нарощують бульби.

Не садіть абияк

Звичайна помилка - висаджування картоплі «на око». Тим часом навіть невелике коригування у відстані між лунками або в глибині посадки може збільшити врожайність на третину. Оптимальна схема - 60 на 35 см. А ще корисно бульби, що проросли, перед посадкою трохи підсушити і обробити золою або стимуляторами росту.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Годуйте, але з розумом

Чим картопля харчується, тим вона й росте. Але перестаратися з добривами – погана ідея. Вносите органіку та мінеральні підживлення в міру, особливо під час активного росту бадилля та зав'язування бульб. Зола, перегній та трохи суперфосфату – відмінна комбінація.

Полив - не щодня, а за розкладом

Секрет гарного врожаю — не в щоденних поливах, а в точковому зволоженні у ключові періоди: перед цвітінням та під час активного формування бульб. В решту часу достатньо підтримувати легку вологість ґрунту.

Мульча — ваш друг

Забудьте про часту прополку! Замульчуйте грядки сіном, соломою чи навіть скошеною травою. Це збереже вологу, відлякає бур'яни та покращить структуру ґрунту. А ще створить комфортне середовище для дощових хробаків, які працюють на вас – розпушують землю та удобрюють її.

Картопля
Картопля

Дотримуючись цих простих, але перевірених порад, ви зможете збільшити врожай картоплі в 1,5-2 рази. І це без покупки дорогих добрив чи масштабної реконструкції городу.

Читайте також:

Як самому зробити ідеальний ґрунт для розсади: все геніальне – у дерні (і ще парочці інгредієнтів)

Як захистити смородину від попелиці: перевірений засіб, який справді працює.