Україна зараз займає позицію з найнижчою мінімальною заробітною платою в Європі — лише 170 євро на місяць. Це ставить її навіть нижче за Молдову, країну, яка нещодавно мала найнижчі рівні заробітної плати на континенті. Мінімальна заробітна плата у Молдові зараз становить 285 євро.

Для порівняння, Болгарія, яка має найнижчу мінімальну заробітну плату серед країн ЄС, пропонує 551 євро, тоді як Люксембург очолює список із 2638 євро.

Мінімальна заробітна плата в Україні у 3,8 рази нижча, ніж у Польщі, що ілюструє значний розрив у доходах між Україною та її західними сусідами. Цікаво, що є деякі неєвропейські країни, де мінімальна заробітна плата є навіть нижчою, ніж в Україні.

За даними Євростату, у більшості країн ОЕСР мінімальну заробітну плату встановлено на рівні близько 55% від середньої заробітної плати. Проте в Україні вона становить лише 33%.

Гроші
Гроші

Така суттєва розбіжність вказує на зростаюче занепокоєння: частка бідних в Україні може зрости, якщо не буде реалізовано реформи заробітної плати.

Експерти наголошують, що відсутність коригування мінімальної заробітної плати також може увічнити тіньову економіку, оскільки роботодавці, які виплачують зарплати вище за мінімальну, не мотивовані працювати прозоро.

Коли Україна врешті-решт вступить до ЄС, їй доведеться відповідати Європейській директиві, яка рекомендує встановити мінімальну заробітну плату на рівні 50–60% від середньої країни. Якщо це застосувати сьогодні, це означатиме збільшення української мінімальної заробітної плати приблизно до 12 200–14 600 грн на місяць.

Нагадаємо, мільйонам чиновників підвищили зарплати: от і пенсії, субсидії, пільги та виплати

Раніше «hyser» повідомляв, нові пенсії, субсидії, лікарняні, зарплати і тарифи: квітень несе великі зміни

Як повідомляв «hyser», подвійні пенсії у травні: які пенсіонери отримають збільшені виплати